ЧОМУ МИ БАЧИМО САЙТ В ІНТЕРНЕТІ


Сайт, або веб-сайт (від англ. Website: web - «павутина, мережа» і site - «місце», буквально «місце, сегмент, частина в мережі») - одна або кілька пов'язаних між собою веб-сторінок; також місце розташування контенту сервера.

 

Зазвичай сайт в Інтернеті являє собою набір пов'язаних даних, що має унікальну адресу і сприймається користувачем як єдине ціле.


Для того, щоб ваш сайт був доступний для перегляду в глобальній мережі Інтернет НЕОБХІДНО:

 

 • створити сторінки сайту і необхідне програмне забезпечення;
 • зареєструвати доменне ім'я;
 • розмістити створені сторінки сайту на серверах хостинг-провайдера (FreeHost, HostProHyperHost, HostiQ).

 

ЩО ТАКЕ "ДОМЕН (доменне ім'я)"


Домен (доменне ім'я) - це адреса (ім'я) сайту в мережі Інтернет, що складається з набору символів і цифр. Кожне доменне ім'я в Інтернеті є унікальним. Максимальна довжина доменного імені (між точками) - 63 символи. Загальна довжина імені, включаючи піддомени, розділові точки і ім'я зони домену, може становити до 255 знаків.

 

СТРУКТУРА ДОМЕНУ


Повне доменне ім'я (від англ. FQDN - Fully Qualified Domain Name - повністю визначене доменне ім'я) складається з декількох частин - власне імені та всіх доменів, між якими ставлять крапку.

 

ДОМЕННІ ЗОНИ


Домени верхнього рівня (від англ. TLD - top-level domains) поділяють на:

національні (ccTLD - country code top level domains) - домени, які стосуються певної країни, складаються з двох букв, наприклад, .ua - Україна, .ru - Росія;
тематичні (gTLD - generic top level domains) - домени, що визначають тематичну приналежність сайту, наприклад, .com - комерційний, .travel - туристичні послуги.

 

ВИБІР ДОМЕНУ


При підборі відповідного імені для Вашого сайту варто звернути увагу на:

 • ім'я домену є коротким і таким, що запам'ятовується;
 • ім'я домену асоціюється з вашою діяльністю;
 • ім'я домену включає назву вашого бренду або компанії;
 • доменна зона належить до території проживання аудиторії сайту (.com.ua для жителів України) або відображає тематичну спрямованість сайту (.photo для фотографів);
 • намагайтеся уникати складних буквосполучень (zh, sch), цифр і спеціальних символів (-, *) в разі, якщо вони не несуть смислового навантаження.

 

ВАРТІСТЬ ДОМЕННОГО ІМЕНІ


Орієнтовна вартість реєстрації домена в українській зоні * .com.ua ~ 300 грн / рік, міжнародній зоні * .com ~ 400 грн / рік.

 

* Зазвичай замовляють домен з хостингом. При замовленні хостингу (певні пакети) на термін від 12 місяців багато хостинг провайдери реєструють домен в ПОДАРУНОК.

 

ЩО ТАКЕ "ХОСТИНГ"


Хостинг (англ. Hosting) - послуга провайдера, який надає ресурси для розміщення інформації на сервері, що постійно перебуває в мережі (зазвичай Інтернет).

 

Зазвичай Хостинг входить в пакет з обслуговування сайту і має на увазі як мінімум послугу розміщення файлів сайту на сервері, на якому запущено програмне забезпечення для обробки запитів до цих файлів.

 

Одним з критеріїв вибору хостингу є використовувана операційна система, оскільки від цього залежить програмне забезпечення, яке буде підтримувати функціональність тих чи інших сервісів.

 

Хостинг як послугу порівнюють, описують і оцінюють по кількісних обмежень:

 • розмір дискового простору під файли користувача;
 • кількість місячного трафіку;
 • кількість сайтів, які можна розмістити в рамках одного облікового запису;
 • кількість FTP користувачів;
 • кількість E-Mail ящиків і обсяг дискового простору, призначеного для пошти;
 • кількість баз даних і розмір дискового простору під бази даних;
 • кількість одночасних процесів на користувача;
 • кількість ОЗУ, і максимальний час виконання, що виділяється кожному процесу користувача;
 • якісним обмеженням;
 • вільні ресурси CPU, оперативної пам'яті, які впливають на швидкодію сервера;
 • пропускна здатність каналів, яка впливає на завантаження інформації;
 • віддаленість обладнання хостера від цільової аудиторії сайту, яка впливає на завантаження інформації.

 

Українські хостинг-провайдери:

 

ВАРТІСТЬ ХОСТИНГУ


Орієнтовна вартість послуг хостинг-провайдера в залежності від функціональності починається з 1 $ / місяць.

 

* При замовленні хостингу на тривалий період (з 12 до 36 місяців) провайдер пропонує різноманітні ЗНИЖКИ та ПОДАРУНКИ.

 

НАВІЩО ПОТРІБЕН SSL-СЕРТИФІКАТ


SSL-сертифікат потрібен, щоб шахраї не могли перехопити особисті дані, які користувачі вводять у вас на сайті. Особисті дані - це логіни і паролі від акаунтів, номери банківських карт, адреси електронної пошти і т.д. Це означає, що SSL-сертифікат стане в нагоді на сайтах банків, платіжних систем, корпорацій, інтернет-магазинів, соціальних мереж, державних підприємств, онлайн-форумів тощо.

 

SSL-сертифікат вигідний для власника сайту: так ви підтвердите, що на сайті безпечно вводити особисті дані та проявіть турботу про клієнтів. Якщо людина переживає, що конфіденційна інформація потрапить не в ті руки, він отримає додаткові гарантії.

 

На деяких сайтах біля адреси сторінки в браузері відображається значок замка. Він буває зеленого, золотого або сірого кольору. Буває, замок перекреслені або взагалі відсутня, а іноді поряд з доменним ім'ям з'являється зелена рядок з назвою компанії. Замок або зелена рядок означають, що на сайті встановлений SSL-сертифікат і вся інформація передається по захищеному протоколу. Протокол - це такий набір правил; браузер і сервер використовують його, щоб обмінюватися інформацією.

 

Особливу увагу слід приділити тому аспекту, що наявність SSL-сертифікату просто обов'язково для ефективного просування в контекстних мережах (Google і т.п.)

 

ВАРТІСТЬ SSL-сертифіката


Зазвичай при покупці нового доменного імені та замовленні хостинг пакету сертифікат видається безкоштовно на термін від 1-го місяця.

* Ми рекомендуємо використовувати замість безкоштовних платні СЕРТФІКАТА від 10 $ на 1 рік.

 

ПАКЕТ ПОСЛУГ "ДОМЕН + ХОСТИНГ + SSL"


Ми пропонуємо повний комплекс послуг по адмініструванню сайту, в який входять Реєстрація (перереєстрація) Домену / Хостингу / Сертифікату SSL.

Стандартні терміни, на який замовляються дані послуги - 12 місяців.

Вартість наших послуг (без урахування вартості домену, хостингу, ssl - сертифіката):

реєстрація (перереєстрація) домену на 12 місяців - 10 $ / 1-2 дня;

перенесення домену між хостинг-провайдерами - 20 $ / 1-3 дня;

реєстрація (продовження) хостингу на термін від 1 місяця + реєстрація системних e-mail - 10 $ / 1 день;

випуск (перевипуск) + установка ssl-сертифікату - 10 $ / до 3 днів.

При замовленні пакету послуг "Домен + Хостинг + SSL" ЗНИЖКА 20%, тобто 24 $ / 1-3 дня.

 

Орієнтовна вартість реєстрації доменного імені (на ваше ім'я) + хостинг на 12 місяців + беслатно сертифікат на 1 рік починається з 600 грн / рік і залежить від обраної доменної зони, функціоналу хостингових послуг, вартості платного сертифікату.

 

Звертаємо вашу увагу, що вартість перереєстрації домена, хостингу, сертифіката може змінюватися в більшу сторону в подальшому році.